Sort by
  • Napoleon

  • The Marvels

    ★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★½

  • Albert Brooks: Defending My Life

    ★★★

  • American Fiction

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • Saltburn

  • Fingernails

    ★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • Eileen

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • 2nd Chance

    ★★★★

  • Mija

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Come from Away

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Procession

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • King Richard

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★½

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★

  • The Fallout

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½