Scott has logged 29 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hud

Hud

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Assignment

The Assignment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Howard

Howard

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Owning Mahowny

Owning Mahowny

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry