Scott has logged 25 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Safety

Safety

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Midnight Family

Midnight Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
News of the World

News of the World

2020
×
Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry