Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Jules

Jules

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Retribution

Retribution

2023
×
★★
Edit this entry  
22
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nandor Fodor and the Talking Mongoose

Nandor Fodor and the Talking Mongoose

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nimona

Nimona

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bird Box Barcelona

Bird Box Barcelona

2023
×
★★
Edit this entry  
12
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
The Reckless Moment

The Reckless Moment

1949
×
★★★½
Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★½
Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★½
Edit this entry  
29
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★
Edit this entry  
26
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Butcher

The Butcher

1970
×
★★★
Edit this entry  
22
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★
Edit this entry  
18
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Edit this entry  
17
Naked Childhood

Naked Childhood

1968
×
★★★½
Edit this entry  
14
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Edit this entry  
11
Cobweb

Cobweb

2023
×
★½
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

1989
×
★★½
Edit this entry  
09
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
Little Bone Lodge

Little Bone Lodge

2023
×
★★
Edit this entry  
05
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★
Edit this entry  
03
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Berlin: Symphony of a Great City

Berlin: Symphony of a Great City

1927
×
★★★½
Edit this entry  
30
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

2023
×
★★
Edit this entry  
28
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Edit this entry  
26
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dear Diary

Dear Diary

1993
×
★★½
Edit this entry  
22
They Live

They Live

1988
×
★★½
Edit this entry  
21
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
★★★½
Edit this entry  
20
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★½
Edit this entry  
19
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Edit this entry