scout has logged 21 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dirt

The Dirt

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Edit this entry  
06
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry