Scrambled has logged 243 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heroes Two

Heroes Two

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas at Pee Wee's Playhouse

Christmas at Pee Wee's Playhouse

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shadow Boxing

The Shadow Boxing

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Over-sexed Rugsuckers from Mars

Over-sexed Rugsuckers from Mars

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Attack of the Crab Monsters

Attack of the Crab Monsters

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
What's the Matter with Helen?

What's the Matter with Helen?

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Editor

The Editor

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Truth or Dare?: A Critical Madness

Truth or Dare?: A Critical Madness

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Armed Swordsman Against Nine Killers

One Armed Swordsman Against Nine Killers

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Uncanny

The Uncanny

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Duel of Fists

Duel of Fists

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ride in the Whirlwind

Ride in the Whirlwind

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parents

Parents

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Net

The Net

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blood

Blood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Slime

The Green Slime

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
An Evening of Edgar Allan Poe

An Evening of Edgar Allan Poe

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beast of the Yellow Night

The Beast of the Yellow Night

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Colony

The Colony

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gong Tau

Gong Tau

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chiller

Chiller

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Lust of the Vampire

Lust of the Vampire

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry