Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday

Friday

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncharted

Uncharted

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Old School

Old School

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder

Wonder

2017
×
½
Read the review Edit this entry