Sort by

TheGoreGuide has logged 11 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Trip

The Trip

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Prom Night

Prom Night

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Contamination

Contamination

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry