Screen-Space has logged 681 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mortified Nation

Mortified Nation

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Beyond the Grave

Beyond the Grave

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
28
There's Something in The Pilliga

There's Something in The Pilliga

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ragnarok

Ragnarok

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Olive the Other Reindeer

Olive the Other Reindeer

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
★★
Edit this entry  
24
The Den

The Den

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Stretch

Stretch

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Epsilon

Epsilon

1997
×
★★★
Edit this entry  
22
Beyond Clueless

Beyond Clueless

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Video Games: The Movie

Video Games: The Movie

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
William Yang Blood Links

William Yang Blood Links

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
Rosewater

Rosewater

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
In Darkness We Live

In Darkness We Live

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★
Edit this entry  
14
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Edit this entry  
13
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
At the Devil's Door

At the Devil's Door

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Losin' It

Losin' It

1983
×
★★★
Edit this entry  
10
Justice

Justice

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Memories on Stone

Memories on Stone

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Track 143

Track 143

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Melbourne

Melbourne

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Twenty Eight

Twenty Eight

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Troop Beverly Hills

Troop Beverly Hills

1989
×
★★
Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
U.F.O.

U.F.O.

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★½
Edit this entry  
04
X+Y

X+Y

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fat, Sick & Nearly Dead 2

Fat, Sick & Nearly Dead 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Damned

The Damned

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
The Water Diviner

The Water Diviner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Kaaka Muttai

Kaaka Muttai

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Eat

Eat

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
White Settlers

White Settlers

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Edit this entry