RSS feed for ScreeningNotes

ScreeningNotes has logged 17 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beirut

Beirut

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Comanche Station

Comanche Station

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry