RSS feed for ScreeningNotes

ScreeningNotes has logged 23 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House of Exorcism

The House of Exorcism

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitfall

Pitfall

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fallen Angel

Fallen Angel

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Time for Dying

A Time for Dying

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Behind Locked Doors

Behind Locked Doors

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Where the Sidewalk Ends

Where the Sidewalk Ends

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Angel Face

Angel Face

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Damned Don't Cry

The Damned Don't Cry

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crime Wave

Crime Wave

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dangerous Crossing

Dangerous Crossing

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Transit

Transit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Enforcer

The Enforcer

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry