b. has logged 46 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lady in the Car with Glasses and a Gun

The Lady in the Car with Glasses and a Gun

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Smile Back

I Smile Back

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solace

Solace

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burnt

Burnt

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Girl

Final Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Berkshire County

Berkshire County

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Editor

The Editor

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dope

Dope

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kids

Kids

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Classic

The Classic

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hitch

Hitch

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry