RSS feed for Tyler

Tyler has logged 55 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Grandmother's Gold

Grandmother's Gold

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Indian in the Cupboard

The Indian in the Cupboard

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twins

Twins

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
Edit this entry  
15
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wall

The Wall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry