Slappy has logged 617 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bustin' Loose

Bustin' Loose

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nimic

Nimic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell Bent

Hell Bent

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Straight Shooting

Straight Shooting

1917
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
December 7th

December 7th

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chesty: A Tribute to a Legend

Chesty: A Tribute to a Legend

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
By Indian Post

By Indian Post

1919
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's Your America

It's Your America

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Henry VI Part 1

Henry VI Part 1

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Going My Way

Going My Way

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What Price Glory

What Price Glory

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock - The Lying Detective

Sherlock - The Lying Detective

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unlocking Sherlock

Unlocking Sherlock

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mark Gatiss: A Study in Sherlock

Mark Gatiss: A Study in Sherlock

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vanguard

Vanguard

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Sagebrush Sadie

Sagebrush Sadie

1928
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tall Timber

Tall Timber

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fox Chase

The Fox Chase

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sky Scrappers

Sky Scrappers

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oh, What a Knight

Oh, What a Knight

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ozzie of the Mounted

Ozzie of the Mounted

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bright Lights

Bright Lights

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rival Romeos

Rival Romeos

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
All Wet

All Wet

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ocean Hop

The Ocean Hop

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mechanical Cow

The Mechanical Cow

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Great Guns

Great Guns

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oh Teacher

Oh Teacher

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trolley Troubles

Trolley Troubles

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oswald Comes Home

Oswald Comes Home

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tideland

Tideland

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Club Dread

Club Dread

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bears and I

The Bears and I

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Which Way Is Up?

Which Way Is Up?

1977
×
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry