Slappy has logged 64 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tempest

The Tempest

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
RSC Live: The Tempest

RSC Live: The Tempest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorceress

Sorceress

1982
×
Read the review Edit this entry  
29
Loop

Loop

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Taming of the Shrew

The Taming of the Shrew

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock: The Reichenbach Fall

Sherlock: The Reichenbach Fall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Radiator Springs 500½

The Radiator Springs 500½

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mater the Greater

Mater the Greater

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monster Truck Mater

Monster Truck Mater

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mater Private Eye

Mater Private Eye

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heavy Metal Mater

Heavy Metal Mater

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rescue Squad Mater

Rescue Squad Mater

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Time Travel Mater

Time Travel Mater

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unidentified Flying Mater

Unidentified Flying Mater

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
1 Dimension

1 Dimension

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Theatre Live: Amadeus

National Theatre Live: Amadeus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
El Materdor

El Materdor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hiccups

Hiccups

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sherlock: The Hounds of Baskerville

Sherlock: The Hounds of Baskerville

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Air Mater

Air Mater

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spinning

Spinning

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bugged

Bugged

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain Sparky vs. The Flying Saucers

Captain Sparky vs. The Flying Saucers

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Out 1

Out 1

1971
×
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stay As You Are

Stay As You Are

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Villa Empain

Villa Empain

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
AlphaGo

AlphaGo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stratford Festival: Antony and Cleopratra

Stratford Festival: Antony and Cleopratra

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Milla

Milla

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Junun

Junun

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Am Somebody

I Am Somebody

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Troma's War

Troma's War

1988
×
Read the review Edit this entry  
11
A Tribute to Malcolm X

A Tribute to Malcolm X

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Pericles

The Adventures of Pericles

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killer Shrews

The Killer Shrews

1959
×
Read the review Edit this entry  
10
Integration Report 1

Integration Report 1

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Film Title Poem

Film Title Poem

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Wild Style

Wild Style

1982
×
★½
Read the review Edit this entry