• Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Rebecca

  • Appearances

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Unorthodox

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Emma.

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Kajillionaire

  • Little Women

  • 1917

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Hustlers

  • Saint Frances

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Official Secrets

  • Mary Queen of Scots

  • On the Basis of Sex

  • Bohemian Rhapsody

  • Ladies in Black

  • The Favourite

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • RBG

    ★★★★

  • Colette

  • Three Identical Strangers

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • A Bad Moms Christmas

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • My Cousin Rachel

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • The Trip to Spain

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • The Zookeeper's Wife

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Viceroy's House

    ★★★½

  • Summer 1993

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Miss Sloane

    ★★★★