Sort by

tasha has logged 27 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dinotopia

Dinotopia

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turtles Can Fly

Turtles Can Fly

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Push

Push

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry