Scumbalina has logged 21 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Living Ghost

The Living Ghost

1942
×
★★
Edit this entry  
23
House of Whipcord

House of Whipcord

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Black Klansman

The Black Klansman

1966
×
★★½
Edit this entry  
23
Zombie Lake

Zombie Lake

1981
×
Edit this entry  
23
Orloff Against the Invisible Man

Orloff Against the Invisible Man

1970
×
★★
Edit this entry  
23
The Loves of Hercules

The Loves of Hercules

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disaster on the Coastliner

Disaster on the Coastliner

1979
×
★★★
Edit this entry  
22
The Dunwich Horror

The Dunwich Horror

1970
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★½
Edit this entry  
19
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nagina

Nagina

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Truth About Cats & Dogs

The Truth About Cats & Dogs

1996
×
★★
Edit this entry  
05
White Water Summer

White Water Summer

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
Silent Rage

Silent Rage

1982
×
★★★
Edit this entry