Sort by

Scumbalina has logged 28 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
Read the review Edit this entry  
31
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strain the Body Snatcher

Doctor Strain the Body Snatcher

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Edit this entry  
29
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Slumber Party

The Last Slumber Party

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Curse of the Faceless Man

Curse of the Faceless Man

1958
×
★★½
Edit this entry  
29
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Evil in the Woods

Evil in the Woods

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellinger

Hellinger

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jim Gaffigan: Obsessed

Jim Gaffigan: Obsessed

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Filmage: The Story of Descendents/All

Filmage: The Story of Descendents/All

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
David and Lisa

David and Lisa

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Movie

Home Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Magic Christian

The Magic Christian

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Tale of Lost Times

A Tale of Lost Times

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry