• Dreaming Purple Neon

    ★★★½

  • Placebo Pets

    ★★★★½

  • Boo! A Madea Halloween

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★★

  • Scary Clown

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • Snowden

    ★½

  • Cat Sick Blues

    ★★★★½

  • Mascots

    ★★★½

  • Amanda Knox

    ★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★★

  • Blair Witch

    ★★★★

  • For the Plasma

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★½

  • Again

    ★★

  • Absolutely Fabulous: The Movie

    ★★

  • Sadako vs. Kayako

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★★

  • Ali Wong: Baby Cobra

  • Pass Thru

    ★★★★½

  • Team Foxcatcher

    ★★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Unseen

    ★★★

  • This House Has People in It

    ★★★½

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★½

  • Hush

    ★½

  • Beware the Slenderman

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Miss American Dream

    ★★★★

  • The Mermaid

    ★★★★

  • Tickled

    ★★★★

  • Monkey Up

    ★★

  • When Black Birds Fly

    ★★★½

  • The Wrong Roommate

    ★★½

  • Mark Trade

    ★★★★★

  • We Love Paleo

    ★½

  • Making a Murderer

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • A Dog for Christmas

    ★★★

  • Beach Nut

    ★★★★½

  • A Very Murray Christmas

    ★★★

  • I am Thor

    ★★½

  • Meat Pie Massacre

    ★★★★½

  • Jem and the Holograms

    ★★★½

  • Dancin' - It's On!

    ★★★½

  • Experimenter

    ★★★

  • Begone Dull Care 2015

    ★★★

  • The Witness

    ★★★★

  • Famous For Being Famous

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • The Visit

    ★★★

  • The Unauthorized Full House Story

    ★★

  • Sinister 2

    ★½

  • Best of Enemies

    ★★★★

  • White People

    ★★★★

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ★★★★

  • Soaked in Bleach

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★½

  • Jurassic World

    ★★½

  • The True Cost

    ★★

  • Green Room

    ★½

  • Thought Crimes

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Paranormal Extremes: Text Messages from the Dead

    ★★★½

  • Fine Housekeep

    ★★★★★

  • Tig

  • Dream/Killer

    ★★★★