Sort by

mariana has logged 260 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Desperados

Desperados

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Summer '03

Summer '03

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bratz: Fashion Pixiez

Bratz: Fashion Pixiez

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bring It On: In It to Win It

Bring It On: In It to Win It

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beautiful Person

The Beautiful Person

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry