• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Joker

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

  • Hair Love

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★

  • Love, Antosha

  • Kitbull

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Beside the Water, 1999-2004

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Flight of the Conchords: Live in London

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • A Very English Scandal

    ★★★½

  • Chris Fleming: Showpig

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Anon

    ★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Andre the Giant

    ★★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★

  • Desperately Seeking Shavers

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • A Year in Transition

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★½

  • The Happy Prince

    ★★½

  • Colette

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Sitting

    ★★½