Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Beyond Utopia

Beyond Utopia

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Mami Wata

Mami Wata

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shayda

Shayda

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Magazine Dreams

Magazine Dreams

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slow

Slow

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Broker

Broker

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Descendant

Descendant

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Axe

Bad Axe

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
EO

EO

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Till

Till

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
Edit this entry  
13
Benediction

Benediction

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
She Said

She Said

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
Edit this entry  
07
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Graduate

The Graduate

1967
×
Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Kes

Kes

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry