Stephen has logged 69 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Show Me a Hero

Show Me a Hero

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
No Escape

No Escape

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tig

Tig

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Overnighters

The Overnighters

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
'71

'71

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lava

Lava

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Aloha

Aloha

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night

Last Night

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
True Story

True Story

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry