• The Long Goodbye

    ★★★★½

  • The Discreet Charm of the Bourgeoisie

    ★★★½

  • The Wheel

    ★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • Whether the Weather is Fine

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Saloum

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Arthur Rambo

    ★★½

  • Earwig

    ★★★

  • Lakewood

  • Silent Land

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Întregalde

    ★★★★