Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Easter Sunday

Easter Sunday

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Into the Deep

Into the Deep

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
One Shot

One Shot

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paradise Highway

Paradise Highway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blackwood

Blackwood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Murder at Yellowstone City

Murder at Yellowstone City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
2036 Origin Unknown

2036 Origin Unknown

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Macbeth

Macbeth

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Heart Is a Lonely Hunter

The Heart Is a Lonely Hunter

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Quo Vadis

Quo Vadis

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sounder

Sounder

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silver Streak

Silver Streak

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Show

The Show

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Send It!

Send It!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Equal Standard

Equal Standard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Badland

Badland

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girl Who Got Away

The Girl Who Got Away

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ted Bundy: American Boogeyman

Ted Bundy: American Boogeyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Gateway

The Gateway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Edge of the World

Edge of the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Violet

American Violet

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Revanche

Revanche

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midnight in the Switchgrass

Midnight in the Switchgrass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rebel in the Rye

Rebel in the Rye

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Sicario

Night of the Sicario

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Murder of Nicole Brown Simpson

The Murder of Nicole Brown Simpson

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Here Today

Here Today

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Misfits

The Misfits

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry