Pugsley has logged 169 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Outpost

The Outpost

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Galaxy

Jurassic Galaxy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
A. I. Tales

A. I. Tales

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disturbing the Peace

Disturbing the Peace

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Ugly

The Big Ugly

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Reborn

Reborn

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Spirit

The Spirit

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hope Gap

Hope Gap

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Must Love Dogs

Must Love Dogs

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sand Pebbles

The Sand Pebbles

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sayonara

Sayonara

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry