Pugsley has logged 40 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Emigrants

The Emigrants

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Always

Always

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry