Sort by

Pugsley has logged 35 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
14 Cameras

14 Cameras

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Stray

Stray

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A West Wing Special to Benefit When We All Vote

A West Wing Special to Benefit When We All Vote

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Courier

The Courier

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Samurai Marathon

Samurai Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Katie Says Goodbye

Katie Says Goodbye

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brown Girl Begins

Brown Girl Begins

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
At First Light

At First Light

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ovid and the Art of Love

Ovid and the Art of Love

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Code 8

Code 8

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Adam

Adam

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harmony

Harmony

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Endless

Endless

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Time Loop

Time Loop

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Above the Shadows

Above the Shadows

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dark Light

Dark Light

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Future World

Future World

2018
×
Read the review Edit this entry