Sort by

Pugsley has logged 33 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Olsen Gang Sees Red

The Olsen Gang Sees Red

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flickering Lights

Flickering Lights

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In China They Eat Dogs

In China They Eat Dogs

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Walk Alone

I Walk Alone

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Above Suspicion

Above Suspicion

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Virtuoso

The Virtuoso

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fiend Without a Face

Fiend Without a Face

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Percy

Percy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vanquish

Vanquish

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
OtherLife

OtherLife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
From Hell It Came

From Hell It Came

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mighty Oak

Mighty Oak

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Quarry

The Quarry

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry