Sort by

Pugsley has logged 29 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night Walk

Night Walk

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Child 44

Child 44

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Voyagers

Voyagers

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nest

The Nest

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Rogue Hostage

Rogue Hostage

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Horizon Line

Horizon Line

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death in Texas

Death in Texas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hook

The Hook

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry