Sort by

Dallas has logged 36 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Baby Ruby

Baby Ruby

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Machine

The Machine

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Old Way

The Old Way

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Devil Beneath

Devil Beneath

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Children of the Corn

Children of the Corn

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Johnny & Clyde

Johnny & Clyde

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Supercell

Supercell

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear

Fear

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Neverknock

Neverknock

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alone at Night

Alone at Night

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away: Live on Stage

Spirited Away: Live on Stage

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nefarious

Nefarious

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moving On

Moving On

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside

Inside

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
65

65

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed III

Creed III

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marlowe

Marlowe

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Consecration

Consecration

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry