• Soul

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Cats

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Split

  • Moonlight

  • Suicide Squad

  • Your Name.

  • Zootopia

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Witch

  • The Imitation Game

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

  • About Time

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Django Unchained

  • The Perks of Being a Wallflower

  • The Dark Knight Rises

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

  • Black Swan

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★