Sort by

Emma 🔆 has logged 38 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ilana Glazer: The Planet Is Burning

Ilana Glazer: The Planet Is Burning

2020
×
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cats

Cats

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry