Sort by

Emma 🔆 has logged 28 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
04
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get a Job

Get a Job

2016
×
★½
Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry