Seamonsterneil has logged 276 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Seized

Seized

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
El Gringo

El Gringo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ultraman Orb The Movie: I'm Borrowing the Power of Your Bonds!

Ultraman Orb The Movie: I'm Borrowing the Power of Your Bonds!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Close Range

Close Range

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ultraman X The Movie: Here He Comes! Our Ultraman

Ultraman X The Movie: Here He Comes! Our Ultraman

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bride with White Hair

The Bride with White Hair

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Abduction

Abduction

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Kamen Rider OOO Wonderful: The Shogun and the 21 Core Medals

Kamen Rider OOO Wonderful: The Shogun and the 21 Core Medals

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Texas, Adios

Texas, Adios

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
See No Evil

See No Evil

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry