RSS feed for Seamus
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry