Sort by

Sean has logged 19 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House of Blue Leaves

The House of Blue Leaves

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alipato: The Very Brief Life of an Ember

Alipato: The Very Brief Life of an Ember

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dark Night

Dark Night

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House

House

1977
×
★★
Read the review Edit this entry