sean_chavel has logged 37 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Owning Mahowny

Owning Mahowny

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love and Death on Long Island

Love and Death on Long Island

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chuck & Buck

Chuck & Buck

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wrong Man

The Wrong Man

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
W.

W.

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Machete

Machete

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Nothing But a Man

Nothing But a Man

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clockers

Clockers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Lewis: Good Trouble

John Lewis: Good Trouble

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Heaven & Earth

Heaven & Earth

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ballad of a Soldier

Ballad of a Soldier

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★
Read the review Edit this entry