Sort by

Sean has logged 23 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suspense.

Suspense.

1913
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Country Doctor

The Country Doctor

1909
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Japanese Acrobats

Japanese Acrobats

1904
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wonderful Wizard of Oz

The Wonderful Wizard of Oz

1910
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pixels

Pixels

2015
×
★★
Read the review Edit this entry