Sort by

Sean has logged 216 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Complete Unknown

Complete Unknown

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
De Palma

De Palma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Days in the Desert

Last Days in the Desert

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Other People

Other People

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Gleason

Gleason

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Men

Little Men

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry