RSS feed for Sean

Sean has logged 190 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Edit this entry  
30
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★
Edit this entry  
30
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★
Edit this entry  
30
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Hatchet for the Honeymoon

Hatchet for the Honeymoon

1970
×
★★★½
Edit this entry  
29
Burnout

Burnout

1979
×
★★½
Edit this entry  
28
Wild Riders

Wild Riders

1971
×
★★½
Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
28
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★
Edit this entry  
28
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★
Edit this entry  
14
Coffy

Coffy

1973
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scars of Dracula

Scars of Dracula

1970
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★½
Edit this entry  
24
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
Edit this entry  
23
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Don't Say a Word

Don't Say a Word

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Wild Horses

Wild Horses

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Seconds Apart

Seconds Apart

2011
×
★★
Edit this entry  
08
After the Dark

After the Dark

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Laser Mission

Laser Mission

1989
×
Read the review Edit this entry  
03
Kitosch, the Man Who Came from the North

Kitosch, the Man Who Came from the North

1967
×
★★
Read the review Edit this entry