Sean has logged 107 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
PTU

PTU

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cops

Cops

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Birdemic 2: The Resurrection

Birdemic 2: The Resurrection

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
M

M

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
Read the review Edit this entry  
26
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Confucius

Confucius

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spring in a Small Town

Spring in a Small Town

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
True Romance

True Romance

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1923
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Three

Three

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Faust

Faust

1926
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Notorious

Notorious

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Tiny Toons Night Ghoulery

Tiny Toons Night Ghoulery

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon Heroes: Latios and Latias

Pokémon Heroes: Latios and Latias

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Retribution

Retribution

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boogey Man

The Boogey Man

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
La Commune (Paris, 1871)

La Commune (Paris, 1871)

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
Read the review Edit this entry  
13
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Human Fly

The Human Fly

1902
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Treasures of Satan

The Treasures of Satan

1902
×
★★½
Read the review Edit this entry