RSS feed for seandroid
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Alien: Covenant - Epilogue: Advent

Alien: Covenant - Epilogue: Advent

2017
×
Edit this entry  
20
Alien: Covenant – Epilogue: Advent

Alien: Covenant – Epilogue: Advent

2017
×
Edit this entry  
20
Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

2017
×
Edit this entry  
20
Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

2017
×
Edit this entry  
20
Alien: Covenant - Prologue: Phobos

Alien: Covenant - Prologue: Phobos

2017
×
Edit this entry  
20
Alien: Covenant - Prologue: Meet Walter

Alien: Covenant - Prologue: Meet Walter

2017
×
Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Edit this entry  
15
Short Skin

Short Skin

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Gay Lives of Straight Guys

Gay Lives of Straight Guys

2014
×
Edit this entry  
11
Body Electric

Body Electric

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
The Adonis Factor

The Adonis Factor

2010
×
★★
Edit this entry  
08
Sebastian

Sebastian

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
After Louie

After Louie

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Edit this entry  
01
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Trigger

The Trigger

2018
×
★½
Edit this entry  
31
Sócrates

Sócrates

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Intersexion

Intersexion

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Transfixed

Transfixed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Enter

Enter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Cormorants

The Cormorants

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Narcissist

Narcissist

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Caught

Caught

2012
×
★★
Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Crystal City

Crystal City

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Trunks

Trunks

2011
×
★★½
Edit this entry  
06
My Last Round

My Last Round

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Peyote

Peyote

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★★
Edit this entry