Sort by

Sean has logged 52 entries for films during 2024.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★½
Edit this entry  
25
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Havoc

Havoc

2005
×
★★
Edit this entry  
24
How Stella Got Her Groove Back

How Stella Got Her Groove Back

1998
×
★★½
Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★
Edit this entry  
18
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★½
Edit this entry  
16
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★
Edit this entry  
10
Flirting

Flirting

1991
×
★★½
Edit this entry  
09
Get Over It

Get Over It

2001
×
Edit this entry  
08
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★
Edit this entry  
07
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
8½

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
03
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Edit this entry  
29
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
Edit this entry  
28
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
La Vérité

La Vérité

1960
×
★★★★
Edit this entry  
26
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
Night Swim

Night Swim

2024
×
★★
Edit this entry  
23
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wonka

Wonka

2023
×
★★½
Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Edit this entry  
19
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
June

June

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
14
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★½
Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Laura

Laura

1944
×
★★★½
Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
Edit this entry  
07
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
Edit this entry  
04
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry