• The Last Dance

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★

  • Hereditary

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★

  • Zombieland

    ★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★