Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry