• Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Cherry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Aviva

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tuscaloosa

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Devs

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½