seanklaus has logged 509 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Love

Love

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love

Love

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Carne

Carne

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Slack Bay

Slack Bay

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Edit this entry  
19
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
The Demons

The Demons

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Last Men in Aleppo

Last Men in Aleppo

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Brave

Brave

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Edit this entry  
01
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★½
Edit this entry  
01
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
Menashe

Menashe

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry