seanklaus has logged 60 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Sami Blood

Sami Blood

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Voice from the Stone

Voice from the Stone

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★½
Edit this entry  
24
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Endless Poetry

Endless Poetry

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Frantz

Frantz

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Edit this entry